بازرگانی نیکان باتری
خانه / باتری سمند / بهترین باتری مناسب سمند کدام است؟

بهترین باتری مناسب سمند کدام است؟

برای هر خودرو نوع خاصی باتری پیشنهاد می شود که باید در انتخاب آن دقت نمود.برای ماشین های سمند هم بهترین و مناسب ترین باتری براساس مشخصات فنی آن انتخاب می شود.
انتخاب باتری مناسب برای خودورهابه یکی از دغدغه های بسیار مهم افراد تبدیل شده است. معمولا رانندگان انتخاب باتری را برعهده خود کارشناس فروشگاه و یا مغازه باطریسازی که ماشین را برای سرویس میبرد پیشش واگذار می نماید. بنابراین اگر تعمیر کار و فردی که در فروشگاه است آدم منصف و معتبری باشد فارغ از هرگونه سودی که به جیب می زند، باتری ایی را برای خودرو میبندد که تازه و دارای طول عمر زیادی باشد. ولی در غیر اینصورت افراد معمولا باطری را به دست مشتری می دهند که سود خوبی برایشان داشته باشد.
کارشناسان و متخصصان معمولا برای خرید باتری پیشنهاد می کنند که از دفترچه راهنمای کارخانه سازنده خودرو استفاده شود ولی کارخانه سازنده هیچوقت مارک خاصی را در دفترچه راهنما پیشنهاد نمی کند و فقط مشخصات فنی و ابعادی را یبرای ماشین ذکر می کند.

بهترین باتری سمند

سمند یکی از خودروهای پر تیراژ کارخانه خودروسازی ایرانخودرو می باشد و در مدل و تیپ های مختلفی روانه بازار شده است. برخی از این مدلها عبارتست از: سمند se، lx، ef7، و سورن که معمولا دارای دو نوع موتور است یک موتور معمولی که بر روی خودروهای پارس و ۴۰۵ نیز استفاده شده و دارای حجم موتوری ۱۸۰۰ سی سی می باشد و یک موتور دیگر که به آن موتور ملی گفته می شود و دارای حجم ۱۷۰۰ سی سی است.
ذکر این نکات به خاطر این است که باتری متناسب با شرایط کاری و فنی موتور انتخاب شود.
برای اکثر مدلهای مختلف سمند ایرانخودرو باتری ۶۶ آمپری نصب می کند که معمولا اسیدی بوده یعنی دارای درپوش باز شونده برای سریز کردن محلول به آن است. که بیشتر از مارکهای سپاهان باتری و صبا باتری استفاده می کند.
در دفترچه خودرو نیز گفته شده که می توان از باتری با آمپر ۷۴ نیز بر روی این خودروها نصب نمود. پیشنهاد می شود فقط در صورتی به این کار دست بزنید که از مصرف کننده های برقی جانبی بر روی خودرو بهره گیرید لوازمی همچون سیستم های صوتی قوی و لامپهای زنون که مصرف برق بیشتری دارند.

ذکر این نکته ضروری است که حتما به ابعاد باتری خریداری شده دقت کنید که با فضایی که قرار است نصب شود هم خوانی داشته باشد. که براساس پیشنهاد کارخانه حداکثر ابعاد باطری باید داری مشخصات ابعادی، (طول، عرض، ارتفاع) به ترتیب برابر باشد با ۲۸، ۱۸، ۲۰ سانتی متر باشد. در حال حاظر با توجه به اینکه انواع مختلف باتری با مارک های خارجی و ایرانی در بازار یافت می شود. انتخاب را برای مصرف کنندگان سخت می کنند، بنابراین بهترین باطری برای انواع مختلف سمند را می توان مارکهای کره ایی از قبیل محصولات شرکت دلکور (شارک، پوما، دلکور، رویال)، باطری تایگر، جگوار، هانکوک و غیره و همچنین از میان باطری های ایرانی محصولات شرکت سپاهان باطری و صبا باطری دارای کیفیت خوبی هستند.
درهنگام خرید فقط باید دقت کنید که از خرید باطری های تقلبی خود داری کرده و از فروشگاه ها و مراکز معتبر خریداری کنید.

[جهت خرید باتری یو پی اس و ماشین و فروش فرسوده باتری یو پی اس سولار تماس بگیرید.].
بازرگانی باتری نیکان
09129157603
09339122546
batterynikan
nikancarservice@gmail.com

مطلب پیشنهادی

اخذ نمایندگی انواع باتری سمند اصل

نمایندگی انواع باتری شرکت صبا باتری و شرکت باتری سازی ایرانی ، پس از مدت …

دیدگاهتان را بنویسید

بازرگانی نیکان